Dažniausiai užduodami klausimai

Pagrindinis /Dažniausiai užduodami klausimai

Turite klausimų apie saulės elektrines?

Čia rasite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie mūsų saulės elektrinių montavimo, prekybos ir projektavimo paslaugas. Jei nerandate ieškomos informacijos, visada galite susisiekti su mumis tiesiogiai.

Ne, parama taikoma tik kintamos srovės (AC) įkrovimo stotelėms.

Ne, paramą galima gauti tik tuo atveju, jei įkrovimo stotelę montuoja asmuo, turintis Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos išduotą Elektros įrenginių įrengimo atestatą. Jei tokio atestato neturite ir montuojate stotelę patys, parama nesuteikiama.

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kelis kartus per metus skelbia kvietimus paramai gauti. Artimiausius kvietimus galite rasti svetainėje www.apva.lt.

Įsirengę saulės elektrinę, turėsite ją prijungti prie ESO valdomų skirstomųjų tinklų. Prisijungus reikės pasirinkti vieną iš ESO siūlomų mokėjimo planų. Užsisakę saulės elektrinę pas mus, galėsite pasikonsultuoti su mūsų specialistais dėl tinkamiausio plano pasirinkimo.

Saulės elektrinė yra ilgalaikė investicija, todėl svarbu įsigyti įrangą iš patikimo gamintojo ir pasirinkti patikimą įmonę, atsakingą už montavimo darbus ir teikiančią tinkamą garantiją. Tinkamai sumontuota saulės elektrinė tarnaus ilgiau ir nekels jokių problemų! Mes siūlome tik aukščiausios kokybės įrangos gamintojų produktus: BAUER, Solis, Viessmann, Hanersun ir kt.

Renkantis elektros krovimo stotelę, svarbu įvertinti įvairius faktorius, tokius kaip greitis, kurį ji leidžia įkrauti automobilį, jos įrengimo galimybės ir vieta, galimybė reguliuoti įkrovimo galios pajėgumą, taip pat stotelės talpa ir matmenys. Be to, reikia atsižvelgti į kitus svarbius aspektus, tokius kaip naudojimo patogumas ir kaina.

Pirmiausia reikia įvertinti savo metinį elektros energijos suvartojimą. Paprastai 1 kW galios saulės elektrinė per metus pagamina apie 1000 kWh energijos. Taigi, jei per metus suvartojate 10 000 kWh, jums reikėtų saulės elektrinės, kurios galia būtų apie 10 kW. Saulės elektrinės galia negali viršyti jūsų turimo elektros įvado leistinos galios.

Priklauso nuo elektromobilio variklio galios, vairavimo stiliaus, oro sąlygų ir temperatūros, tačiau galima apibendrinti taip: lengvasis automobilis vidutiniškai naudoja 20 kWh elektros energijos per 100 km, o visureigis - apie 30 kWh.

Nuosavame name, lauke arba patalpoje įkrovimo stotelė įrengiama per 2-3 darbo dienas.

Vidutiniškai 1 kW galios saulės elektrinė užima apie 6 m² stogo ploto. Kadangi saulės modulių efektyvumas ir galia didėja, o jų dydis mažėja, reikia vis mažiau saulės modulių.

Įkrovimo stotelės pagal jų galią ir įkrovimo greitį skirstomos į: lėto krovimo, vidutinio greitumo krovimo ir itin greito krovimo.
Su kintamosios srovės (AC) stotele elektromobilio krovimas gali būti lėtas arba vidutinio greitumo, o nuolatinės srovės (DC) įkrovimo stotelėse elektromobilį įkrausite ypač greitai.

Saulės elektrinė gali būti įrengiama ant namo stogo ir ant žemės. Montavimui naudojamos specialios konstrukcijos, kurios yra pritaikomos prie kiekvienos stogo dangos, siekiant užtikrinti saugų ir hermetišką montavimą. Nerekomenduojama įsirenginėti saulės elektrinių ant avaringos būklės stogų bei ant šių dangų: asbestinio šiferio, skaldos, šiaudinių ir kt.

Saulės elektrinės kaina labiausiai priklauso nuo pasirenkamų komponentų (ypač saulės modulių ir srovės keitiklio – inverterio) bei saulės elektrinės dydžio. Įsirengiant didesnę saulės elektrinę, vieno įrengto kilovato kaina proporcingai mažėja.

Saulės elektrinė vidutiniškai atsiperka per 3-5 metus, jeigu pasinaudosite APVA parama. Atsipirkimo laikotarpis priklauso nuo saulės elektrinės įrangos, stogo tipo, pasvirimo kampo ir elektros suvartojimo sąnaudų. Kuo didesnis jūsų elektros energijos poreikis, tuo greičiau atsiperka saulės elektrinė.

home
panel